SIKÇA SORULAN SORULAR

Ürünler

Hayır görmez. Bugüne kadarki gönderilerimizde  kargo ile ilgili hiç bir  problemle karşılaşmadık. Firmamız paketleme olarak özel kutulara, ürünleri özenle hazırlamaktadır.

Fıstıklı ve cevizli baklava tepsileri 3 kg’a yakındır. Ortalama 75 dilim vardır. 20-25 kişiye servis edilebilir.

Baklava çeşitlerimiz; Havuç dilimi baklavası, Fıstıklı kuru baklava, Özel kare dilim baklava, Ballı baklava, Diyabetik baklava, Midye dilim baklava, Cevizli Baklava, Kaymaklı baklava çeşidi olarak satılmaktadır.

Paketle gönderim özel kutulara , özenle hazırladığımız 0.5, 1 kg, 1,5 kg, 2 kg kutulara hazırlanmakta ve kargoya teslim edilmektedir.

Tepsilerimiz 2 kg , 2.5 kg , ve 3 kg şeklinde gelmektedir. Tepsileri özenle hazırlayıp, tepsi dahil olarak ürünleri göndermekteyiz.

Şöbiyet çeşitleri olarak Normal şöbiyet, Özel Şöbiyet ve Yaprak şöbiyet çeşitlerimiz bulunmaktadır.

Dolama ve ezme çeşitlerimiz; Fıstıklı dolama(sarma), Cevizli dolama(sarma), Fıstık ezmesi olarak hizmet vermekteyiz.

Evet. Antep fıstığını 1 kg , 2 kg , 3 kg, 4 kg, 5 kg olarak paketler halinde satışını yapmaktayız.

Evet. Bülbülyuvası ürün listemiz arasında bulunmakta . Siparişlerinizi özenle hazırlayıp kargoya teslim etmekteyiz.

KARGO

Daha hızlı ve güvende gönderim için Yurtiçi kargo firması ile anlaşmamız bulunmakta .

Siparişi tamamladıktan sonra firmamız ürünü aynı gün veya bir sonraki gün hazır hale getirdikten sonra kargoya teslim etmekte. Ürünler kargoda 2 ile 3 gün içerisinde teslim edilmektedir.

Bayramlarda aşırı yoğunluk nedeni ile internet satışımız durdurulmaktadır. Efsane günlerde ise kargo firmaları ile görüşme sağlayıp , aşırı yoğunluktan dolayı ürünün kargoda uzun süre kalması söz konusu ise efsane indirim günlerinde de satışlarımızı sizlere daha kaliteli ürün hizmeti vermek adına durdurmaktayız.

ÖDEME

Ödemeler  banka kartı ve kredi kartı ile 3d security ile güvenle yapabilirsiniz.

Kapıda ödeme yapılmamaktadır. 3d güvenli ödeme ile sitemiz üzerinden ödeme sağlayabilirsiniz.

ANTEP BAKLAVASI

Baklava; çok ince açılmış yufka ile yapılan bir tatlıdır. Anadolu, Ortadoğu ve Rumeli’de yaygındır. Baklava yufkası en çok bir milimetre kalınlığında açılır. Ortalama 40-50 yufka, aralan yağlanarak bir tepsiye üst üste yerleştirilir. On yufkada bir, araya çok ince dövülmüş fındık, fıstık, ceviz ya da badem içi serpilir. Tepsi dolduktan sonra “baklava dilimi” olarak bilinen eşkenar dörtgen biçiminde kesilir, üstüne kızgın yağ dökülerek fırına verilir. Kızardıktan sonra önceden hazırlanmış soğuk şerbet ağır ağır dökülür ve soğumaya bırakılır.

1969 yılında baklavacılık mesleğine başlayan Necati BULGUROĞLU ile 1978 yılında mesleğe başlayan İsrafil KARTAL tarafından kurulmuştur.

Firmamız kurulduğu 1981 yılından beri Hamdi Kutlar Caddesinde hem imalat hem de satış yapmaktadır.

Kalitesini 1996 yılında Hüseyin KARTAL önderliğinde Gatem şubesini hizmete açarak yaygınlaştırmıştır.

“Kalitesiz Üretim İsraftır” düsturu ile üretilen Bulguroğlu Baklavası sadece firmamız bünyesinde imal edilerek satışa sunulmaktadır.

Ürünlerimiz Harran ovasının sert kırmızı buğdayında üretilen unu, yine aynı bölgeden gelen sade yağı ve baklavamızın en önemli malzemesi olan aroması dünyada tek antepfıstığını yöresinden alarak, uzun yıllardan beri çalıştığımız ustalarımızın hünerli ellerinde üretilip, meşe odunu fırınlarda, pişirlerek, doğal pancar şekeri ile şerbetlenerek satışa sunulmaktadır.

Ürünlerimizin hiç birisinde katkı ve koruyucu malzeme kullanılmamaktadır.

0,1 mm kalınlığında açılan hamurumuzun inceliği sayesinde mideniz yormadan yenilir.

Evet. Bayilik vermiyoruz . Kendi şubemiz olarak Gatem de yerimiz bulunmakta.